1 NIEDZIELA ADWENTU 2023

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2Dziś -o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańca po nabożeństwie, o g. 16.00 Msza św. popołudniowa.

3. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

4. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny . Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień.

5. Jutro, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników.

6.W piątek   przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny .W   Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.-Msze św. w Uhercach –o g. 7.30 suma o g. 11.00. i wieczorem o g.17.00 .W Rudence Msza św. o g.16.00 .

W Rudence o godz.16.00 i w Uhercach o godz.17.00 msza św. z róży Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.Po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej

7.W piątek 8 grudnia poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom klasy III przygotowujących się do 1 Komunii św. na mszy św. o godz.17.00.

8. Rozpoczynamy kolejną edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole. Świece są do nabycia na bocznym ołtarzu. Ofiarę składamy do skarbony. Proponowana cena 10 zł,

9.W przyszłą niedzielę 2 Adwentu w całej Polsce będziemy przeżywali „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

10.Różaniec przed sumą w Uhercach prowadzi Róża pw. MB Niep Poczętej ,w Rudence Róża pw.Matki Bożej  Nieustającej Pomocy.

11.Prenumeratorów „Rycerza Niepokalanej „ proszę o wpłacanie na prenumeratę na rok 2024 . Prenumerata roczna wynosi 100 zł. Nowi prenumeratorzy mogą też wpłacać.

13. W dzisiejszą niedzielę po mszach św. pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół, które będą roznoszone po domach przez Parafialną Radę duszpasterską i  Akcję Katolicką w sobotę 9  grudnia od godz.9.00 . Przy okazji roznoszenia opłatków będzie zbierana ofiara na ogrzewanie kościoła. Ponieważ koszt ogrzewania kościoła   za cały sezon grzewczy jest dość duży ze względu na ceny gazu i energii, dlatego ofiara na ogrzewanie kościoła  od Rodziny 50 zł.

W Rudence będą opłatki roznoszone po domach przez przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej .Ofiara złożona będzie przeznaczona również na ogrzewanie kościoła.

14..W tym tygodniu msza św. rano o 7.00 i roratnia wieczorem o 17.00.

15. Kościół w tym tygodniu w Uhercach sprzątały Rodziny: Skubisz Agnieszka, Mokrzyńska Małgorzata, Dudyńska-Cwenar  Paulina , Jagusińska Krystyna. Składam serdeczne podziękowanie  za przygotowanie kościoła na dzisiejsze niedzielę i za ofiarę na kwiaty.

W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę następne rodziny od numeru pierwszego na Łazach. Proszę o zgłoszenie się po klucze do kościoła w zakrystii.                                                                        

16.Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb